Lego Super Mario – produkty inspirowane kultowymi postaciami z Nintendo

Klocki Lego super mario i luigi mają wiele do zaoferowania. Wydają dźwięki, godnie reprezentują umiejętności i cechy poszczególnych postaci z serii. Co oferują obecne zestawy i czym charakteryzuje się Super Mario Odyseja oraz związane z tą grą klocki LEGO?

Lego super mario – co oferują zestawy?

Obecnie dostępnych jest czternaście zestawów. Seria pierwsza skupia się przede wszystkim na poziomach z gry Super Mario Bros.

Seria druga wprowadza elementy z późniejszych tytułów, takie jak jaja Yoshi, które wykluwają się w młode Yoshis, gdy stuknie się je lub potrząśnie odpowiednio dużą ilość razy dzięki technologii NFC wbudowanej w wybrane elementy (podobna funkcja została również dodana dla Toadów).

Seria trzecia skupia się wyłącznie na nowszych Super Mario Bros.

Dodatkowy zestaw, który nie jest częścią żadnej serii, zatytułowany “zestaw startowy”, zawiera tylko podstawowe elementy potrzebne do rozpoczęcia zabawy, ale jest w pełni kompatybilny z pozostałymi produktami.

Oprócz zabawek wyprodukowano także kilka innych przedmiotów, w tym breloczki i zapakowane w ciemno minifigurki przedstawiające postacie, które nie znalazły się w żadnym z dotychczasowych zestawów.

Lego super mario odyseja

W klockach Lego Super Mario odyseja jest coś szczególnego, co sprawia, że wydają się one zupełnie inne. Najbardziej oczywista różnica dotyczy świata głównego, który został zastąpiony otwartym środowiskiem sandboksowym inspirowanym prawdziwymi lokacjami. W klockach to naprawdę pomaga uwydatnić poczucie eksploracji i odkrywania. Nie ma żadnych sztucznych barier, które powstrzymywałyby Cię przed podążaniem tam, gdzie chcesz.

Nie byłoby prawdziwej przygody Mario bez kultowych walk z bossami – na szczęście w tej kwestii klocki Lego Super Mario Odyseja również nie zawiodły, głównie dzięki ich imponującej wielkości i skali (co nie jest łatwe, biorąc pod uwagę, jak małe są figurki Lego). Walki te odbywają się zazwyczaj pod koniec każdego etapu, po pokonaniu kilku “mini-bossów”, a wiele z nich wymaga kreatywnego wykorzystania unikalnych właściwości klocków Lego, takich jak budowanie i niszczenie obiektów podczas walki.